Přesné digitální měření odvíjené délky s RUNPOMETER RM35

Datum 24.01.2024

Foto: EST

Pokud jste si ještě nedali předsevzetí do nového roku, máme pro vás jeden tip: zapomeňte na odměřování délky kabelů, LED pásků či těsnění podle rysek na podlaze, mechanickým počítadlem nebo svinovacím metrem a buďte jako profesionál! Pořiďte si kalibrovaný digitální přístroj pro měření délky RUNPOTEC RUNPOMETER RM35.

Jakým způsobem probíhá měření odvíjené délky? RUNPOMETER RM35 má unikátní upevňovací otevíratelné pouzdro, v němž jsou přesné vodicí adaptéry. Součástí balení je také univerzální otočný kulatý adaptér (plochý adaptér volitelně). Manipulace s adaptéry je velice jednoduchá. Pootočením adaptéru zvolíte požadovaný průměr (3–15 mm), resp. šíři (3–15 mm) odvíjeného materiálu. Tím se značně rozšiřuje použití nejen na měření odvíjené délky kabelů, ale například i LED pásků, gumových těsnění apod. Najde uplatnění nejen ve skladech kabelů, ale i u výrobců světlené techniky, výrobců oken, v servisech – prostě všude tam, kde je potřeba přesně měřit odvíjený materiál.


Uložení kabelu do otočného vodicího adaptéru. Foto: EST


E-shop výhradního dodavatele RUNPOTEC

RUNPOMETER RM35 můžete pořídit i v kalibrované verzi. Kalibrovaná i nekalibrovaná verze měří stejně a oba splňují třídu přesnosti III (platí od 5 m). Označení zkoušky u kalibrované verze je zkušebním štítkem na zadní straně přístroje, průběžným sériovým číslem, rokem přezkoušení, číslem notifikované zkušebny, pečetním štítkem, štítkem o následné kalibraci na přední straně, 2 pečetními štítky uvnitř přístroje a prohlášením (certifikátem) o shodě podle modulu F. Platnost kalibrace je 2 roky.

RM35 upevněný na systémovém kufru měří délku odvíjeného protahovací pera. Foto: EST

Snadno a přehledně

Ovládání přístroje je velmi intuitivní. Kolem velkého přehledného displeje se všemi potřebnými údaji se nacházejí ovládací tlačítka. Dvěma z nich lze naměřené hodnoty průběžně sčítat. Dále má funkci odpočítávání, kterou lze změřit předem nastavenou délku kabelu. Počítání délky funguje oběma směry. Při dosažení požadované délky se ozve akustický signál.

RM35 s odvíječem RUNPOLIFTER 4500 měří délku odvíjeného těžkého kabelu. Foto: EST

Odolný ve všech směrech

Odolnost proti stříkající vodě a prachu (IP 44) a extrémní odolnost proti nárazu dělá z tohoto přístroje ideálního pomocníka především pro elektroinstalace na stavbách nebo do kabelových skladů, například pro záznamy kabelových délek. Energii dodává lithium-iontová baterie, jenž zajištuje velmi dlouhou provozní dobu (trvalý provoz až 100 h bez podsvícení!). V případě vybití baterie se naměřené hodnoty zachovají. Baterie se nabíjí přes konektor USB-C (obsahem dodávky vč. nabíječky).

RM35 s odvíječem kabelů XB 500 měří délku odvíjeného kabelu z malého bubnu. Foto: EST

Praktické doplňky

RUNPOMETER RM35 lze pomocí popruhu s klipem snadno upevnit k odvíjecímu systému X BOARD XB300 nebo XB 500. Délku popruhu je možné nastavit v rozmezí 750 mm a 1200 mm. Alternativně lze na popruh připojit kotvu, která umožňuje připevnění na všechny běžné odvíjecí systémy.

Obsah dodávky v odolném kufru. Foto: EST

Spolu s příslušenstvím je přístroj bezpečně uložen v praktickém, odolném a stohovatelném kufru RUNPOTEC, kompatibilním i se systémem Sortim.

Produkty RUNPOTEC, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost EST Elektro-System-Technik, s.r.o., Pod Pekárnami 338/12, Praha 9-Vysočany. T: 266 090 711, E: obchod@est-praha.cz, www.est-praha.cz

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář